Esileht/Blog/Auto salongi puhastus, kas saad sellega ise hakkama?

Auto salongi puhastus, kas saad sellega ise hakkama?

Tihtipeale usaldatakse auto välipesu professionaalide hoolde, kuid auto salongi puhastus on see, millega püütakse ise hakkama saada. Millised on auto salongi puhastuse erinevad etapid ja mis järjekorras neid ette võtta, et lõpptulemus oleks parim?
Enne puhastusainetega peale lendamist korista oma autost suurem praht. Viimasest drive-in käigust paberkotid tagaistmelt ja uksesahtlisse kogunenud nohused salvrätikud. Kui see tehtud, siis on õige aeg haarata puhastusained ja tarvikud. Juhul kui auto ei ole seest ekstreemselt porine, siis ei ole mõtet esimeses etapis tolmuimejaga vaipasid puhastama hakata, sest paratamatult kogu koristamise vältel tassid sa mustust oma jalgade ja riietega autosse tagasi.

Alusta uksepolstritest, sest need on suure tõenäosusega kõige rohkem määrdunud. Kasuta polstripesuainet koos mikrofiiber lapi ja puhastuspintsliga, millega pääsed ka kõige pisemasse prakku. Veendu, et harjad ja svammid, mida puhastamiseks kasutad, ei ole liiga tugevad ning ei kahjusta pindasid. Võimalusel kasuta kuivatamiseks suruõhku, kuid kui ligipääs sellele puudub, siis kasuta selleks puhast ja kuiva mikrofiiber lappi.

Auto salongi puhastus koosneb erinevatest etappidest. Järgmisena liigu edasi armatuurlaua ja keskkonsooli poole. Sealjuures tulevad eriti kasuks puhastusharjad, millega saad näiteks ventilatsiooniavad puhtaks nagu uhiuuel autol salongis.

Nupud armatuurlaual, käigukangi ümbris, tuhatoos – kõik käi puhastusaine ja pintsliga hoolikalt üle ning kuivata võimalusel suruõhuga. Erilist tähelepanu pööra käigkangi nupule, mis on reeglina üsna määrdunud sarnaselt roolirattale.

auto salongi puhastus

Käed, millega me roolist kinni hoiame on hoolimata heale hügieenile tihti määrdunud, rasvased ja higised ning kõik see kleepub autoga sõites rooli külge. Rooli puhasta üldpuhastusaine ja pintsli või mikrofiiber lapiga. Kindlasti kuivata rool puhta mikrofiiber lapiga, et saaksid lahti harjatud mustuse rooli pinnalt eemaldatud. Nahast kattega rool ei vaja hilisemalt nahahooldust!

Ja nüüd tolmu imemise juurde! See on viimane etapp, mis tavaliselt kõige hooletumalt tehakse. Varu aega ja püüa vaipadest viimanegi kui liivatera välja imeda. Kasuta erinevaid otsikuid, millega pääsed kõikidesse pragudesse. Ära unusta istmete õmbluste vahesid puhastada ning muidugi istmete alused pinnad (k.a istmete siinid).

By | 2018-04-19T13:34:43+00:00 märts 27th, 2018|Blog|Auto salongi puhastus, kas saad sellega ise hakkama? kommenteerimine on välja lülitatud