Esileht/Blog/Kiirvaha ja püsivaha. Millist valida?

Kiirvaha ja püsivaha. Millist valida?

Sa oled oma auto kenasti puhtaks pesnud, puhastussavi ja poleerimispastaga vahatamiseks ettevalmistanud ning nüüd seisad nõutult ja mõtled, millist vaha värvile peale kanda. Oled kuulnud naturaalsetest carnauba vahadest, keraamilistest kaitsevahenditest ja peale pihustatavatest kiirvahadest. Tundub pisut keeruline kui just autopesu pole Sinu hobiks?

Kodustes tingimustes on kõige kergem auto pinnale kanda kõikvõimalikke püsivahasid või siis pihustatavaid kiirvahasid. Püsivahad jagunevad üldjoones kaheks: naturaalset carnaubat sisaldavad vahad või täissünteetilised vahad. Kummagi peale kandmine nõuab parasjagu aega, sest töödeldakse igat auto paneeli eraldi ning olenevalt tootest võib kuivanud vaha maha poleerimine kergelt naha märjaks võtta. Kogu protsess võtab sõltuvalt vilumusest ja auto suurusest aega 1-2 tundi. Vastutasuks saad ilusa läikiva auto, mille värvipinda katab kaitsev vahakiht. Püsivaha püsib pinnal kuni 6 kuud sõltuvalt sellest kui sageli autot pestakse ning milliseid pesuvahendeid selleks kasutatakse.

Kui Sinu jala tõmbas värisema eelpool jutuks olnud ajakulu, siis võib-olla on kiirvahad just need, mida oled siiani otsinud. Enamik kiirvahasid sisaldavad samu koostisosasid, mis püsivahadki – carnaubat, silikoone, UV-kiiruguse vastaseid aineid jpm.
Kiirvaha peale kandmine on kiire ja valutu, lihtsalt pihusta 2-3 pritset vaha auto ühele paneelile, kanna mikrofiiber lapiga laiali ja seejärel poleeri õrnalt survet avaldades lapi kuiva poolega. Kogu protsess võtab aega ehk napid mõnikümmend minutit kui sedagi. Auto värvipind jääb läikiv ja hüdrofoobne ent kiirvaha ei püsi pinnal nii pikalt kui püsivaha.
Kiirvahade valikust leiad erinevaid tooteid, millest mõni on mõeldud kasutamiseks püsivahatamise vahel iganädalaselt (Meguiars Gold Quik Wax), mõni aga asendamaks püsivaha (Future Armor Dodo Juice, Sifinish Nanolex).

Hoolimata sellest, kas kasutad kiirvaha või püsivaha, on vahatades Sinu auto värv kaitstud välismõjude eest ja seda on oluliselt kergem pesta ja hooldada.

By | 2018-04-19T11:39:09+00:00 aprill 19th, 2018|Blog|Kiirvaha ja püsivaha. Millist valida? kommenteerimine on välja lülitatud